Yeni Tanıtımlar
Anasayfa » Gürcistan Vatandaşlık Başvurusu Belge ve Şartlar

Gürcistan Vatandaşlık Başvurusu Belge ve Şartlar

Gürcistan vatandaşlığı almak için insanlar bir çok nedenle bilgi arayışına geçmekte. Örneğin araba satışlarının uygun fiyatlarla yapılması, iş kurma planlarınız için daha az maliyetlerle şirket kurulumu ve minimum masrafları gibi birçok ayrıcalıktan söz edebiliriz. Bu nedenlerden dolayı insanlar için cezbedici gelmektedir ve Gürcistan vatandaşlığı başvurusu olarak sitemizden hergün binlerce kişi bu konu hakkında bilgi almaktadır. Bu konuda siz değerli kullanıcılarımıza en güncel bilgileri detaylarıyla sunmaya devam edeceğiz.

Gürcistan vatandaşı olmak için gereken belgeleri ve şartları aşağıda sıralayacağız. Sizde koşulları ve şartları yerine getirerek Gürcistan vatandaşı olabilirsiniz. Ve uygun fiyatlarla araç satın alarak kendi ülkenizde de isterseniz kullanabilirsiniz. Veya şiretinizi Gürcistan’da açarak fazla maliyetten kurtulabilirsiniz. Bu konularda aklınıza bir şey takılırsa yorum kısmından bizlere sormanızı rica ederiz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Gürcistan Vatandaşlığı Başvurusu Belgeler ve Şartlar.

18 Yaş ve Üstü Kişilerin Başvuru şartları

  • Gürcistan diliyle tercüme edilmiş nüfus cüzdanınızın noter tasdiki.
  • Gürcistan diliyle hazırlanan başvuru dilekçesinin noter tasdiki.

14 Yaşını Doldurmamış Kişiler İçin Başvuru Şartları

  • Ailesi tarafından hazırlanan dilekçe.
  • Anne ve Babası tarafından hazırlanan muvafakatname.
  • Gürcistan vatandaşlığı alacak kişiye ait doğum belgesi.
  • Anne ve Babanın nüfus cüzdanları veya pasaport fotokopileride olur.

İstenilen belgeler tamamen Gürcistan diliyle tercüme edilerek noter tasdiki alınarak işleme alınmalıdır. Henüz 14 yaşını doldurmamış çocuğunuz için vatandaşlık başvurusu yaparken hazırlanan nüfus cüzdanında fotoğraf bulunmuyorsa Apostil vurdurmalısınız. Apostili vurulması için başvurmanız gereken kurum kaymakamlık veya valiliktir. Çocuğunuz 18 yaşına girmemiş ama 15-17 yaş aralığındaysa yine hazırlamanız gereken belgeler aynıdır fakat bu sefer belgeleri ve dilekçesi ailesi değil çocuğun kendisi hazırlanmalıdır.

Yukarıda tamamen açık bir şekilde tüm gereksinimler anlatıldı. Bunların dışında anlamadığınız bir yer olursa çekinmeden sorabilirsiniz. 24 saat içerisinde sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Belirttiğimiz maddeler dışında herhangi bir şeye ihtiyacınız bulunmamaktadır. Gürcistan vatandaşı olmak zor değil sadece prosödürleri yerine getirmeniz yeterli olacaktır. En çok yapılan hatayı yapmamanız için tekrar uyarmak istiyorum, tüm hazırlanan belge ve dilekçeler Gürcistan da kullanılan dil ile hazırlanmalıdır. Buna dikkat etmeniz önemli. Bahsettiğimiz belge ve dilekçe işlemleri Türkiye’de bir iş gününde tamamlanabilmektedir.